Ergonomiczne krzesła do komputera

Meble biurowe

Podczas wielogodzinnej pracy biurowej pracuje nie tylko umysł, ale i ciało. W biurze także można nabawić się różnego rodzaju dolegliwości zdrowotnych. Na ból narażony jest przede wszystkim kręgosłup. Warto więc zainwestować w odpowiednie meble biurowe.

Krzesła do komputera (https://www.ergo-fotel.pl/fotele-krzesla-do-komputera) powinny być dopasowane do potrzeb pracowników. Siedzisko musi być dopasowane do charakteru pracy oraz sylwetki podczas niej przyjmowanej. Najbardziej korzystna dla kręgosłupa jest pozycja przypominająca literę S. Ponadto dobre fotele obrotowe poprawiają krążenie krwi w udach. Niektóre modele pomagają nawet w utrzymaniu prawidłowej postawy podczas siedzenia. Nie wymagają przy tym żadnej szczególnej regulacji.

Ponadto w czasie pracy warto pamiętać o odpoczynku. W przerwie można m.in. wykonać kilka prostych ćwiczeń, co ma zbawienny wpływ na zdrowie. Duże znaczenie mają także podłokietniki, najlepiej regulowane. Warto zwrócić uwagę również na oparcie z możliwością regulacja – wysokości oraz stopnia odchylenia. Także i siedzisko powinno się dać regulować. Siedziska nie mogą być za miękkie ani za twarde. Najlepsze fotele na rynku wyposażone są w skrętne kółka, dobrze jeśli jest ich co najmniej pięć, co zapewnia stabilność podczas pracy.